Projekt pokoju dla rocznego synka Podziaranego Taty czyli Kuby i Pameli 🙂
Niedawno miałam przyjemność przeprowadzić kompleksowy projekt pokoju rocznego Brunka – od inwentaryzacji, koncepcje, wizualizacje po składanie zamówień, realizację, a nawet wieszanie dekoracji 😉
Nie zawsze mam możliwość towarzyszenia Wam w całym projekcie od samego początku do końca, dlatego dziś postanowiłam Wam dokładnie pokazać jak to wszystko wygląda od kuchni. Gotowi? 😉
1. INWENTARYZACJA ORAZ PIERWSZE SPOTKANIE
Jeśli mogę, to bardzo chętnie przyjeżdżam do Was, by poznać osobiście Wasze rodziny, jak żyjecie, czym się otaczacie w domu. Podczas swobodnej rozmowy staram się określić Wasze preferencje, upodobania projektowe. Nie zapominam też o małych właścicielach wymarzonego pokoju 🙂 Próbuję nawiązać kontakt z Waszym dzieckiem, pytam w co lubi się bawić, czy ma ulubiony kolor, co chciałby mieć w pokoju itp. Oczywiście wszystkie zebranie informacje analizuję z wymaganiami rodziców, by stworzyć wnętrze odpowiadające wszystkim domownikom, a w szczególności potrzebom dziecka.
Z Kubą – Podziarany Tata rozmawiamy o jego upodobaniach stylistycznych
Po wstępnej analizie założeń projektowych oglądam pokój. Sporządzam dokumentację fotograficzną oraz wszystkie niezbędne pomiary.
Widok pokoju przed remontem
Pomieszczenie pierwotnie było przeznaczone na gabinet dla Pameli. Jak widać wszystkie meble oraz kolory ścian musieliśmy zmienić. Niektórym może wydawać się, że obecnie Brunkowi to bez różnicy, ale warto już od najmłodszych lat dostosowywać wnętrze do potrzeb dzieci. Ma to ogromny wpływ na ich rozwój oraz samopoczucie.
2. UKŁADY FUNKCJONALNE ORAZ TABLICE INSPIRACJI
W kolejnym kroku przedstawiłam Kubie i Pameli kilka propozycji układu funkcjonalnego. Każdą z nich dokładnie omówiliśmy, rozpatrując jej wady i zalety. Dość szybko zdecydowaliśmy się na ostateczną wersję.
Układy funkcjonalne – 3 koncepcje do wyboru
Zaprezentowane powyżej koncepcje różnią się przede wszystkim rozkładem mebli oraz wielkością i typem wyposażenia, np. czy duży okrągły dywan czy podłużny, czy fotel bujany czy mała sofa, może łóżko pod oknem lub na środku itp. Po małych modyfikacjach wiedzieliśmy jak rozstawić meble i dodatki.
Do układów funkcjonalnych dołączyłam 2 tablice inspiracji (o tym jak samodzielnie wykonać taką tablicę pisałam w magazynie DZIECI nr 3 – cały artykuł dostępny TUTAJ).
Kolaż wersja 1
Kolaż wersja 2
Oba powyższe kolaże nie różnią się znacząco, gdyż wcześniej ustaliliśmy klimat i kolorystykę, teraz zależało mi na wyborze detali, dodatków – jaka forma, struktura, kształt itp.
3. WIZUALIZACJE
Wreszcie nadszedł jeden z najbardziej wyczekiwanych przez wszystkich klientów, etap projektu – wizualizacje. Jak wiecie prezentuję je w okularach do wirtualnej rzeczywistości, byście mogli stanąć w środku pomieszczenia i jeszcze dokładniej poznać jego układ i klimat.
Kuba ogląda pokój Brunka w okularach VR
Projekt możecie spokojnie przeglądać na swoim telefonie czy tablecie – wystarczy otworzyć otrzymany link 😉
Fragment wizualizacji 360 stopni
Cała wizualizacje dostępna jest TUTAJ
4. SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ, NADZÓR I REMONT
Udało się! Kuba i Pamela zaakceptowali wizualizację. Teraz pozostało mi sporządzenie zestawienia wyposażenia, zamówienie mebli i całego wystroju pokoju. Czyli już jesteśmy coraz bliżej efektu finalnego! 😀
Kuba dzielnie działał – po pomalowaniu ścian wiercił otwory na półki i obrazki
A ja w tym czasie mogłam oprawiać obrazki wykonane przez Babcię Brunka – bezcenny dodatek
Uwielbiam ostateczny etap współpracy – końcowe poprawki, układanie poduszek, lampek, pluszaków… Było tego całkiem sporo 😉
Ostatnie prace remontowe i zaraz będzie efekt WOW! 😀
5. SESJA FOTOGRAFICZNA
Największą nagrodą za godziny analiz, tworzenia kolaży, rysunków i wizualizacji jest pozytywne zaskoczenie i szeroki uśmiech na Waszych twarzach, gdy widzicie efekt końcowy. Wasz pełen radości odbiór, miłe słowa są najpiękniejszym momentem współpracy. Dajecie mi ogrom energii, że warto działać i kreować wnętrza Waszych pociech 🙂 Dziękuję Wam za to i ściskam!
Poniżej zdjęcia z realizacji, a na samym końcu lista sklepów 😉
Strefa relaksu – kącik czytelniczy
Dziecięca sofa – cudo 🙂
Strefa relaksu i komoda
Dodatki!
Urocza lampka niedźwiadek – uwielbiam
Kącik do zabawy
Półki i półeczki
Kącik do nauki i tworzenia prac plastycznych
Strefa snu
Niezwykle pojemna półka samolot
Miejsce na mniejsze zabawki
Dekoracyjna poduszka – im więcej różnorodnych tkanin i faktur, tym przytulniej
Mięciutki dywan i ogromna pufa 🙂
Więcej o stylistyce projektu przeczytacie w listopadowym wydaniu magazyniu DZIECI – niebawem będzie dostępny!
Lista wyposażenia:
Jeśli chcecie bym pomogła Wam przejść przez wszystkie etapy projektu, bez stresu i tracenia czasu, to serdecznie zapraszam. Rabat dla pierwszych 3 osób, wystarczy podać kod: Brunko
Powodzenia!
Najnowsze komentarze